Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich

Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich Sigur: przytulasty miłośnik wszystkich
płeć: samiec
wiek: 2 - 5 lat
masa: 12 - 15 kg
kastrowany/a: tak
akceptuje inne psy: tak
akceptuje koty: brak informacji
do domu z dziećmi: tak

Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska – tu głównie robimy adopcje. Pies szuka domu w całej Polsce – jest w schronisku w woj. lubelskim. Jeśli ktoś nie może przyjechać po psa, organizujemy transport (po pozytywnej procedurze adopcji).
SIGUR

*wiek: ok. 2 lata;
*wielkość (wysokość w kłębie): +/- ok. 45 cm;
*waga: ok. 22,3 kg
*główne cechy: otwarty, młody, przyjazny, zapatrzony w człowieka
** film https://youtu.be/tMCzHr0JNaY lub http://www.youtube.com/shorts/8GFHN26jKbA

Jestem otwarty, młody, przyjazny, zapatrzony w człowieka. Potrzebuję bardzo jego uwagi, pieszczot, obecności. Każda okazja jest dobra, żeby mój człowiek pomiział mnie po brzuszki. W stosunku do innych psów bywa różnie – w boksie jestem dominujący.
Na spacerze bardzo ładnie w towarzystwie psich dam. Mam geny psa myśliwskiego – wykorzystam chwilę, aby pobiec za zdobyczą.
Uwielbiam węszyć i długo spacerować.
W lecznicowej klatce trzymałem czystość. Jestem wykastrowany.

Zasady adopcji
1. Przed każdą adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna.
2. Obowiązuje podpisanie umowy adopcji.
3. Pies / suczka przed wydaniem do adopcji zostanie poddana zabiegowi kastracji (sterylizacji). Zabieg jest przeprowadzany na koszt schroniska. Przed zabiegiem kastracji/sterylizacji przeprowadzane są badania psa. Jeśli stan zwierzęcia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu adoptujący zobowiązuje się do przeprowadzenia zabiegu w terminie do trzech miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka zabieg jest obowiązkowy po osiągnięciu odpowiedniego wieku zwierzęcia.
4. Wiek zwierzęcia jest podawany orientacyjnie na podstawie oceny uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego.
5. Pies przebywa w schronisku w Lublinie. W przypadku adopcji poza województwo i jeśli adoptujący nie może zjawić się osobiście, zapewniony będzie transport zwierzęcia.
6. Opis charakteru psa jest sporządzany na podstawie obserwacji w schronisku. Zachowanie zwierzęcia może ulec zmianie w warunkach domowych, za co nie ponosimy odpowiedzialności. Należy pamiętać, że pies to istota żywa, często po trudnych doświadczeniach – potrzebuje czasu, aby zaaklimatyzować się w nowym domu.
7. Adoptujący zobowiązuje się pracować z psem, zapewnić mu codzienną porcję ruchu (dostosowaną do wieku i możliwości zwierzęcia), przyzwyczaić go do nowej sytuacji. Jeśli nowy właściciel nie czuje się gotowy na ewentualne trudności (pies może niszczyć, załatwiać się w domu, chorować, mieć trudności w pozostawaniu samemu w domu) należy przemyśleć decyzję o adopcji.
8. Adopcja psa to zobowiązanie na lata. Pies to czująca istota żywa.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.