Kubota: szorstkowłosna piękność

Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność Kubota: szorstkowłosna piękność
płeć: samica
wiek: 1 - 2 lata
masa: 5 - 8 kg
kastrowany/a: tak
akceptuje inne psy: tak
akceptuje koty: tak
do domu z dziećmi: tak

Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska – tu głównie robimy adopcje. Pies szuka domu w całej Polsce – jest w schronisku w woj. lubelskim. Jeśli ktoś nie może przyjechać po psa, organizujemy transport (po pozytywnej procedurze adopcji).

KUBOTA
*filmik http://www.youtube.com/shorts/zFtnpWKYNVU
*wiek: 4 lata;
*wielkość (wysokość w kłębie): +/- ok. 37 cm,
*waga: 9 kg;
*główne cechy: spokojna, miła, jeszcze trochę nieśmiała i nieufna, otwarta i przyjazna dla innych piesków

Jestem urodziwą, miłą szorstkowłosą sunieczką. Początkowo z schronisku bardzo się bałam, z czasem przekonałam się, że wolontariusze nie chcą mnie skrzywdzić. Powoli i nieśmiało zaczęłam chodzić na smyczy i zwiedzać okolicę. Czasem mogę się przestraszyć dźwięku, nagłego ruchu itd. – wtedy znowu przypominam sobie, jak bardzo można się bać. Lubię być głaskana, w moim nowym domu z pewnością otworzę się bardziej i pokażę, jakim jestem przytulakiem. Pozwalam się dotykać, ale uważnie obserwuję człowieka. Słucham co do mnie mówi i po chwili, gdy widzę, ze nie ma zagrożenia, zaczynam się do niego przekonywać i współpracować.
Jestem łakomczuszkiem, można mnie przekupić smaczkami. Chętnie zamieszkam z innym pieskiem – w ich towarzystwie bardzo dobrze się czuję. Jestem przyjazna i gdy tylko poczuję się pewnie, będę wspaniałą przyjaciółką.

*W sprawie adopcji dzwoń lub wyślij sms imię psa z prośbą o ankietę adopcyjną.*

Zasady adopcji
1. Przed każdą adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna.
2. Obowiązuje podpisanie umowy adopcji.
3. Pies / suczka przed wydaniem do adopcji zostanie poddana zabiegowi kastracji (sterylizacji). Zabieg jest przeprowadzany na koszt schroniska. Przed zabiegiem kastracji/sterylizacji przeprowadzane są badania psa. Jeśli stan zwierzęcia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu adoptujący zobowiązuje się do przeprowadzenia zabiegu w terminie do trzech miesięcy od daty adopcji. W przypadku szczeniaka zabieg jest obowiązkowy po osiągnięciu odpowiedniego wieku zwierzęcia.
4. Wiek zwierzęcia jest podawany orientacyjnie na podstawie oceny uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego.
5. Pies przebywa w schronisku w Lublinie. W przypadku adopcji poza województwo i jeśli adoptujący nie może zjawić się osobiście, zapewniony będzie transport zwierzęcia.
6. Opis charakteru psa jest sporządzany na podstawie obserwacji w schronisku. Zachowanie zwierzęcia może ulec zmianie w warunkach domowych, za co nie ponosimy odpowiedzialności. Należy pamiętać, że pies to istota żywa, często po trudnych doświadczeniach – potrzebuje czasu, aby zaaklimatyzować się w nowym domu.
7. Adoptujący zobowiązuje się pracować z psem, zapewnić mu codzienną porcję ruchu (dostosowaną do wieku i możliwości zwierzęcia), przyzwyczaić go do nowej sytuacji. Jeśli nowy właściciel nie czuje się gotowy na ewentualne trudności (pies może niszczyć, załatwiać się w domu, chorować, mieć trudności w pozostawaniu samemu w domu) należy przemyśleć decyzję o adopcji.
8. Adopcja psa to zobowiązanie na lata. Pies to czująca istota żywa.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.