Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego

Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego Aslan- w typie owczarka środkowoazjatyckiego
płeć: samiec
wiek: 5 lat i więcej
masa: powyżej 15 kg
kastrowany/a: tak
akceptuje inne psy: tak
akceptuje koty: nie
do domu z dziećmi: nie

Aslan to około 6 letni pies w typie owczarka środkowoazjatyckiego. Drobniejszej budowy, waży około 40kg.
Radosny, towarzyski i bardzo wpatrzony w swoich tymczasowych opiekunów.
Uwielbia się bawić i biegać, jednak poziom jego aktywności nie należy do zbyt wysokich. Większość czasu spędza leżąc i obserwując otoczenie.
Jest bardzo inteligentny, błyskotliwy i szybko się uczy. Zna podstawowe komendy, uwielbia aportować.

Toleruje inne psy, jeśli są w bezpiecznej odległości, ponieważ nie odczuwa potrzeby poznawania się ze wszystkimi. Z suniami dobrze się dogaduje, z chłopakami bywa różnie, jeśli szanują jego przestrzeń to on również zachowuje spokój. Bardzo ładnie się komunikuje, woli trzymać się z daleka od problemowych sytuacji. Niestety nie lubi kotów.
Wobec obcych ludzi jest nieufny, na początku zachowuje dystans i od innych wymaga tego samego. Nie jest groźny, życie go jednak nauczyło, że nie wszystkim można ufać i czasem trzeba wyznaczyć granice.

Chłopak jest terytorialny. Pilnuje swojej przestrzeni, swoich rzeczy i swojego człowieka. Gdy się przywiąże to oddaje całe swoje serduszko.
Szukamy tylko domu doświadczonego, znającego specyfikę rasy.
Osoba/ rodzina, która adoptuje ASLANA musi zbudować z nim więź.
Musi być przy tym rozważna i stanowcza.

Szukamy domu, w którym będzie pełnoprawnym członkiem rodziny, u mądrych ludzi bądź osoby, którzy już nigdy go nie skrzywdzą, którzy zapewnią mu miłość, poczucie bezpieczeństwa i stabilizacje do końca jego dni.

Aslan jest wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.